Македонија
3. March 2021 - 11:07

Пронајдена марихуана и кокаин кај лица од Скопје и Гостивар

На 02.03.2021 во 20.00 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го лишиле од слобода А.Ф.(35) од Гостивар затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.  Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.  

На 02.03.2021 во 11.45 часот во Полициската станица Центар бил приведен И.Б.(26) од Скопје бидејќи кај него бил пронајден кокаин. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 02.03.2021 во 17.30 часот во Полициската станица Карпош бил приведен Г.А.(23) од Скопје бидејќи кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.