Македонија
26. September 2019 - 8:13

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Утринската температура ќе се движи од шест до 16 степени, а дневната температура ќе се движи од 15 до 26 степени.

Во Скопј еќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Утринската температура ќе достигне до 12 степени, а дневната температура до 22 степени.

Од петок ќе настапи стабилизирање на временската состојба со постепен пораст на дневната температура.