Македонија
3. December 2017 - 9:05

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со повремен дожд особено на запад и претпладне, а попладне врнежите ќе завршуваат. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од три до девет степени. 

Во Скопје ќе биде променливо облачно, со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Утринската температура ќе достигне до четири, а дневната до 12 степени.  

Од понеделник ќе дува северен ветер што ќе услови намалување на дневната температура. Поради разведрувањето од вторник утринските температури во најголем дел од земјата ќе бидат под нулата.