Македонија
27. August 2019 - 8:26

Променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се спушти помеѓу 11 и 21, а дневната ќе достигне од 26 до 36 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје, променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 19, а дневната ќе се искачи до 35 степени.

До крајот на неделата следува период на стабилно и топло време.