Македонија
9. November 2015 - 8:27

Продолжува стабилно и суво време - Температурите во пораст

Времето утре Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. 
 
Температурата ќе се движи од 14 до 22 степени.
 
Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. 
 
Температурата до 19 степени.
 
Продолжува периодот на стабилно и суво време. Утре и во вторник ќе има појава на умерена облачност и ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Под влијание на малку потопла воздушна маса дневните температури ќе бидат во благ пораст.