Македонија
19. January 2020 - 14:23

Прободено 18-годишно момче во Скопје

Вчера во 12.15 часот во Полициска станица Карпош, Е.С.(39) од Скопје пријавила дека на 17.01.2020 околу 18.00 часот нејзиниот син Љ.С.(18) бил прободен со остар предмет во десната надколеница, по што бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“, каде од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.