Македонија
23. December 2020 - 10:22

Приведено лице во Скопје барано по потерница

На 22.12.2020 во 22,20 часот на подрачје на Центар од полициски службеници од СВР Скопје е приведен С.Д.(21) од Скопје, кој се барал по издадена потерница за издржување на затвор од две години.
Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.