Македонија
10. September 2019 - 19:28

Приведено 21- годишно момче од Тетово

На 10.09.2019 околу 01.50 часот полициски службеници на СВР Тетово, во тетовското село Горно Палчиште, го привеле И.Ц.(21) од Тетово, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.