Македонија
13. March 2021 - 9:51

Приведени три лица од с.Слатино - Полицијата кај нив пронашла марихуана

Вчера во 14,30 часот, полициски службеници од Полициското одделение Теарце на локалниот пат од с.Брезно кон с.Лешок, сопреле патничко моторно возило “голф 3“ со тетовски регистарски ознаки управувано од Ј.И.(36), во кое како совозачи се наоѓале и С.Џ.(30) и Д.С.(28), сите од с.Слатино, информираат од МВР.

При извршен преглед пронајдена била марухуана и тие биле приведени во полициска станица.

По документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.