Македонија
26. September 2019 - 10:13

Приведени две лица од Скопје кај кои била пронајдена марихуана

На 26.09.2019 во 01.45 часот полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба ги привеле А.Б.(27) и М.П.(27), двајцата од Скопје, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.