Македонија
30. November 2019 - 19:05

Приведен скопјанец, полицијата при претрес му пронашла бела прашкаста материја

Вчера полициски службеници од Eдиницата за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје го привеле Л.Р.(45) од Скопје, затоа што при претрес во неговиот дом во населбата Кисела Вода, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена бела прашкаста материја, дигитална вага со остатоци од прашкаста материја и куршум. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.