Македонија
15. September 2019 - 21:01

Приведен прилепчанец за напад на полицајци

Ноќеска во 00.30 часот во Полициската станица Прилеп бил приведен А.Р.(39) од Прилеп, поради тоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.