Македонија
21. October 2020 - 18:52

Приведен маж од Албанија, баран од Интерпол

На 20.10.2020 во 13.10 часот на Граничниот премин Ќафасан приведен е М.М. (42) од Република Албанија затоа што се барал со потерница од Интерпол-Италија. Лицето е спроведено до Полициската станица Струга за натамошна постапка.