Македонија
28. September 2021 - 10:19

Приведен крадец за издржување затворска казна

На 27.09.2021 во 17.00 часот во с.Зелениково, скопско, полициски службеници од Оперативен тим Потраги од ЕВР Аеродром и Драчево го лишиле од слобода З.З.(42) од с.Зелениково.

Тој се барал по потерница за издржување затворска казна за сторено кривично дело „кражба“ по член 235 од Кривичниот законик.
Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.