Фудбал
16. April 2016 - 19:13

Примера: Реал на бод од Барселона

Реал Мадрид убедливо со 5-1 славеше во Хетафе и е на бод од лидерот Барселона која утре игра против Валенсија во шпанската Примера. Бензема, Искор, Бејл, Родригез и Роналдо беа стрелци на головите за Реал. 

https://