Македонија
30. November 2023 - 17:33

Пријавена тепачка помеѓу два малолетници на Бит Пазар

На 29.11.2023 во 15.20 часот во СВР Скопје, Л.С.(45) од Скопје пријавил дека околу 12.30 часот на подрачјето на Бит Пазар неговиот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.