Македонија
19. September 2019 - 11:04

При претрес кај 20-годишен Скопјанец пронајдени и одземени марихуана, екстази, прашкаста и грутчеста материја

Вчера полициски службеници на СВР Скопје го привеле Б.Б.(20) од Скопје, затоа што при претрес во неговиот дом во населбата Ѓорче Петров, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, екстази, прашкаста материја и непозната грутчеста материја. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.