Македонија
30. November 2020 - 15:48

При преглед на мотоцикл на кичевчанец пронајдени 38 пакувања хероин и 3 пакувања марихуана

Поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Ф.А.(30) од Кичево.

На 25.11.2020  на ул.„Прилепска“ во Кичево, при извршен преглед на мотоцикл „скутер“, без регистраски ознаки, управуван од пријавениот, биле пронајдени и одземени 38 пакувања хероин и три пакувања марихуана.