Македонија
25. February 2016 - 11:40

Претседателот Иванов на средба со амбасадорите од Вишеградската група

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска ќе го приреди традиционалниот работен ручек со амбасадорите на земјите – членки на Вишеградската група, акредитирани во Република Македонија.

Како што соопшти кабинетот на претседателот, на средбата ќе присуствуваат амбасадорите на Чешката Република,  Мирослав Рамеш, на Република Полска, Јацек Мултановски, на Словачката Република, Мартин Безак, и амбасадорот на Унгарија, Јожеф Бенце.