Македонија
17. јуни 2024 - 11:21

Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведено едно лице

 

На 16.06.2024 во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода малолетник од Битола. При петрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага. Малолетникот бил приведен во Полициската станица Битола и по документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.

 

Ново на Сител