Македонија
17. November 2018 - 17:55

Претепан и ограбен таксист заврши во Градска болница

Вчера  во 22.25 часот вработен во Градска општа болница „Св. Наум Охридски“, телефонски пријавил дека бил донесен А.М., кој од страна на непознато лице бил повреден.

Во извршен разговор со повредениот А.М.(47) од Скопје истиот пријавил дека околу 19.15 часот на булевар „АВНОЈ“ додека управувал такси возило и во него се превезувале три лица со употреба на физичка сила му одзеле 920 денари и го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.