Македонија
3. March 2021 - 18:04

Претепан 41-годишен скопјанец со Брза помош пренесен на Клиника

Вчера во 16:50 часот во СВР Скопје, од Итната медициска помош било пријавено дека на ул„Улов Палме“ има повредено лице од физички напад, кое било однесено во Комплескот клиники „Мајка Тереза“, информираат од МВР.

Подоцна било утврдено дека се работи за С.Ј.(41) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.