Фудбал
13. December 2016 - 13:35

Премиер лига: Евертон домаќин на Арсенал

 Во англиската Премиер лига вечерва ќе се одиграат два дуела од 16.коло. Второпласираниот Арсенал гостува на „Гудисон Парк“ во Ливерпул кај екипата на Евертон, која на домашен терен нема пораз оваа сезона. Избраниците на Арсен Венгер ќе бидат пред тежок испит да ја продолжат серијата победи.
 
На вториот дуел Бурнемут го пречекува шампионот Лестер. Почетокот на двата натпревара е во 20:45 часот.
 
Утре се играат натпреварите: 
Мидлсброу – Ливерпул, 
Сандерленд – Челзи, 
Вест Хем – Барнли, 
Кристал Палас – Манчестер Јунајтед, 
Манчестер Сити – Вотфорд, 
Стоук – Саутемптон, 
Тотенхем – Хал и 
ВБА – Свонси.
 
Табела: Челзи 37 бодови, Арсенал 34, Ливерпул 31, Манчестер Сити 30, Тотенхем 27, Манчестер Јунајтед 24,...