Македонија
23. March 2017 - 15:04

Прегазено 9-годишно дете во Скопје

Вчера околу 16 и 30 часот во село Долно Коњари, скопско, на улица „1“ се случила сообраќајна незгода во која патничкото моторно возило „Форд Фокус “ со скопски регистарски ознаки, управувано од 25- годишниот Ј.Б од село Батинци удрило во деветгодишно дете велосипедист од село Долно Коњари.

Во незгодата детето се здобило со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош било задржано на понатамошно лекување на Детска Хирургија во Клиничкиот центар.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Скопје.