Македонија
16. December 2019 - 11:46

Прегазен пешак во населба Илинден, починал на самото место

Вчера во 19.20 часот на локален пат во населба Илинден, Скопје, патничко моторно возило „голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.В.(21) од с.Марино, скопско, удрило во пешак С.С.(79) од населба Илинден, кој починал на местото на настанот.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.