Македонија
14. February 2018 - 10:16

Прегазен пешак во Куманово, задржан во болница

Прегзен маж на возраст од 48 години, возачот избегал од местот на несреќата. Како што информира полицијата, вчера околу 20,10 часот во Куманово на улица „Тоде Мендол“ непознато лице управувајќи патничко моторно возило „Голф“ со непознати регистарски ознаки удрило во пешакот А.И.(48) од Куманово, по што непознатото лице со возилото го напуштило местото на настанот. 

По незгодата пешакот А.И. со возило на Итна медицинска помош е пренесен во Медицински центар Куманово, каде му се констатирани тешки телесни повреди и е задржан на понатамошно лекување.

Извршен е увид на местото на настанот, се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и возилото.