Македонија
27. August 2016 - 12:09

Познат идентитетот на загинатиот - Детали за сообраќајката кај Подмоље

Н.Ј (1977) од охридското село Оровник загина во сообраќајна несреќа што се случи изутрина околу шест часот на регионалниот пат Струга-Охрид во близина на пензинската пумпа Бесјани кај село Подмоље.

Според СВР Охрид, до несреќата дошло кога патничко возило „пежо“, управувано од Н.Ј од засега непознати причини преминало на спротивната страна од коловозот и удрило во возило „Хјундаи“, управувано од Љ.Ч (1961) од Охрид.

Н.Ј бил пренесен во специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид каде им подлегнал на повредите.

Во тек е увид и утврдување на причините за несреќата.