Македонија
29. јуни 2018 - 10:40

Пожар во Тетово, повредени нема

Во Тетово вчера околу 11:20 часот на улицата „108“ во куќа сопственост на С.А.(34), на приземјето настанал пожар при што бил опожарен мебелот во две простории.

Пожарот е изгаснат од екипа на Противпожарна единица Тетово, а причинета е материјална штета од околу 900.000 денари. Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот.