Македонија
13. January 2019 - 10:12

Пожар во семејна куќа во Кавадарци

Во Полициската станица Кавадарци, вчера Т.П.(31) од Кавадарци пријавил дека истиот ден во времето од 01,30 до 01,45 часот во семејната куќа каде што живее со неговиот чичко избувнал пожар.

Од страна на Територијалната противпожарна единица Кавадарци, пожарот бил локализиран. Извршен бил увид.