Македонија
17. November 2019 - 15:43

Пожар во просторија во Лешочкиот манастирски комплекс

Ноќеска во 02.50 часот во СВР Тетово било пријавено дека настанал пожар во просторија од Манастирскиот комплекс во с.Лешок, тетовско, при што бил опожарен ситен инвентар.

Пожарот е изгаснат од Противпожарната единица од Тетово, а увид е извршен.