Македонија
3. February 2021 - 16:46

Пожар во куќа во скопско Сарај

Синоќа во 03.24 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Сарај,скопско настанал пожар во куќа, сопственост на Е.З.(67), информираат од МВР.

Извршен е увид на местото на настанот.

Ново на Сител