Македонија
12. January 2019 - 12:28

Пожар во куќа во Сарај

На 11.01.2019 година околу 12,00 часот од страна на Бригадата за противпожарна заштита-Скопје било пријавено дека во с.Сарај-скопско избувнал пожар во куќа сопственост на Б.К.(55).

Повредени лица нема. Пожарот бил локализиран од страна на Бригадата за противпожарна заштита.