Македонија
28. April 2018 - 13:14

Пожар во Кичево - изгоре куќа и цела семејна заштеда

Вчера утрината околу 09:30 часот било пријавено дека во село Србица-кичевско, избувнал пожар на првиот кат во куќата сопственост на 46-годишниот М.Л.

Пожарот бил изгаснат од  страна на Територијална противпожарна единица - Кичево. Во пожарот опожарени биле мебелот и покуќнината во спалната соба, како и 21.500 евра и 30.000 швајцарски франци.

Извршен бил увид од страна на увидна екипа од Полициската станица Кичево.