Македонија
29. January 2020 - 16:38

Пожар во болницата „13 ноември“ во Скопје

Вчера во 18:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Борис Сарафов“, во ЈЗУ Специјализирана болница за геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“, настанал пожар во подрумска просторија, информира МВР.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита. Увид извршила екипа од СВР Скопје.