Македонија
27. February 2024 - 11:27

Пожар во битолскиот затвор, повреден осуденик

Еден осуденик е повреден во пожар кој избувнал во КПУ Битола.

- На 26.02.2024 во 14.30 часот во СВР Битола било пријавено дека во една просторија во Казнено – поправната установа Затвор Битола во с.Горно Оризари, битолско, настанал пожар при што со повреди се здобил осуденикот Т.К.(33) од Битола.

Пожарот бил изгаснат, а увид извршила увидна екипа на СВР Битола.