Македонија
19. October 2017 - 13:06

Пожар пеплоса викендица во Теарце

Вчера околу 18.30 часот од засега неутврдени причини избувнал пожар во викендичка лоцирана во викенд населба во село Једуарце-Теарце, сопственост на Ш.М.(56) од село  Џепчиште, при што истата е целосно изгорена. Пожарот е  изгаснат  од  страна на Територијалната противпожарна единица Тетово. Причинета е  материјална штета од околу 200.000 денари. Се преземаат мерки за утврдување на  причините  за  пожарот.