Македонија
5. July 2016 - 20:22

Повторно тешка сообраќајка кај Радовиш

Вечерва од 19:30 ч на. магистралниот пат А-4 Радовиш-Струмица, кај клучка „Калуѓерица“ , се случи тешка случена сообраќајна незгода.
 
Поради увидот сообраќајот се пренасочува по  стариот пат, информира АМСМ. 
 
Пред 3 дена на магистралниот пат помеѓу Радовиш и Струмица, пред надвозникот за с.Јаргулица- радовишко, се случена сообраќајна незгода помеѓу возило „Форд“ и „Фолксваген“ при што загина 33-годишен возач од Радовиш.