Македонија
9. September 2015 - 12:03

Повредени повеќе патници при судир на автомобил и автобус пред Охрид

 
Околу 11 часот на стариот пат Охрид- Струга се случила сообраќајна незгода во која учествувало патничко моторно возило и мини- бус, јавува Охрид Њуз
 
Според неофицијални информации, во директниот судир на двете возила со тешки телесни повреди се здобил возачот на патничкото моторно возило, додека седум патници од мини- бусот биле хоспитализирани. Шест од нив по укажана лекарска помош се пуштени на домашно лекување, а едно лице од превентивни причини е задржано во болница.