Македонија
13. July 2020 - 10:58

Повреден мотоциклист во сообраќајна незгода со автомобил

На 12.07.2020 во 19.10 часот било пријавено дека на автопатот Тетово - Скопје, после наплатната станица Желино, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „хонда“, со кумановски регистарски ознаки, управуван од Т.К.(51) од Куманово и патничко возило „фолксваген пасат“, со скопски регистарски ознаки, управувано од П.П.(24) од Скопје. Во незгодата, со повреди се здобил мотоциклистот, по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово.