Живот
22. јуни 2017 - 12:51

Последниот виц на Бата Ѓоша: По ова замина во легендите

Веста за смртта на актерот Богољуб Митиќ Ѓоша, кој според неофицијални информации починал од срцев удар одекна ова утро во сите медиуми во регионов и ја остави Србија во шок.

Легендарниот Ѓоша ќе биде запаметен како еден исклучително духовит српски актер, кој со својот ведар дур и спонтаност ги насмевнуваше сите генерации пред малите екрани.

Беше мајстор и во кажувањето на вицови, а еден таков кажа и во гостувањето на емисијата "Вечер со Иван Ивановиќ"

Потсетуваме, Богољуб Митиќ Ѓоша почина утрово во Белград на 50. години а зад себе остави сопруга и две ќерки.