Балкан
13. September 2016 - 10:20

Посилен земјотрес утрово ја стресе Грција

Земјотрес утрово во 08:14 часот ја стресе Грција.
 
Земјотресот е на длабочина од 1 километар, со јачина од 4.2 степени.
 
Засега не се познати детали за материјални штети или повредени.