Македонија
10. March 2018 - 13:32

Поштар искасан од куче

Поштар вчера бил искасан од куче во село Трубарево додека извршувал работни задачи. 

- Н.У.(41) од Скопје вчера пријавил дека околу 10:30 часот на улица „1" во село Трубарево бил каснат од куче во пределот на левата потколеница додека извршувал работни задачи како поштар вработен во АД „Македонски Пошти“, соопшти полицијата.