Спорт плус
24. January 2021 - 9:54

Порие го нокаутира Мек Грегор во главната борба на УФЦ турнирот

 Американецот Дастин Порие го победи Ирецот Конор Мек Грегор во главната рунда на УФЦ 257 во Абу Даби.

Порие го нокаутира Мек Грегор во втората рунда од борбата.

Ова беше втора борба меѓу борците. Првата се одржа во 2014 година. Тогаш Мек Грегор победи со нокаут во првата рунда.

Триесет и двегодишниот Мек Грегор има 22 победи и пет порази во ММА. Порие кој е врсник на Ирецот, има 27 победи и шест порази.