Македонија
18. August 2022 - 10:57

Полициско возило се преврте во Јурумлери | ФОТО

Полициско возило се преврте и падна во канал во скопско Јурумлери, дознава Сител.

До несреќета дошло откако автомобил претекнувајќи го пресекло патот на полициското возило и тие удриле во него. Во несреќата нема повредени лица.

Повеќе детали се очекуваат од МВР.