Македонија
3. October 2023 - 20:31

Полицискиот хеликоптер исфрли над 40 тони вода, локализиран пожарот во Општина Зелениково | ВИДЕО

Одделот за воздухопловни единици на МВР денеска го упати хеликоптерот Бел-412ЕП и во координирано постапување со пожарникарите од Територијалната противпожарна единица, локализиран е пожарот во Општина Зелениково.

Како што соопшти МВР, хеликоптерот интервенирал по добиено барање од Центарот за управување со кризи за гасење на пожарот кој избувна меѓу селата Вражани и Моране во Општината Зелениково. 

-Хеликоптерот Бел-412ЕП врз пожарот исфрли над 40 тони вода, наведуваат од МВР.

 

 

Ново на Сител