Македонија
17. јуни 2021 - 12:41

Полицијата уапси три лица во Скопје кои поседувале дрога

Вчера во 10.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Центар го лишиле од слобода Г.С.(39) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 16.06.2021 во 22.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје во с.Марино го лишиле од слобода Б.Р.(28) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени марихуана и прашкаста материја. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Исто така во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Драчево го лишиле од слобода А.Т.(18) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.