Балкан
25. February 2017 - 15:02

Полицијата на нозе: Киднапирано 3-годишно девојче среде бел ден

Тригодишно девојче е киднапирано денеска попладе во Нов Белград. Според неофицијалните информации киднапирањето се случило на улицата Отон Жупанчиќ бр.20.

Во тек е полициска потера по киднаперите.

Според сведоците на киднапирањето, детето е пикнато во автомобил марка „мини морис“ со австриски регистарски таблички.

Се се случило со неверојатна брзина и можно е детето при бегството да е префрлено во друг автомобил.

Полицијата за случакот ја извести и граничната полиција.

Потрагата е во тек.