Македонија
12. October 2018 - 15:51

Полицијата ги тресеше борделите во тетовско - фатени девојки како играат на шипки

Македонката полиција упадна во угостителски објект во Тетово, таму фатени странски државјанки како ги забавуваат гостите. Според информациите на полицијата,  околу 01.00 часот по полноќ полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово извршиле акциска контрола во угостителски објект на улица „Коле Неделковски“ во Тетово, сопственост на А.Б.(41) од село Селце, тетовско. Притоа, во објектот биле затекнати 11 женски лица кои ги забавувале гостите (седум од Република Србија, две од Република Албанија и две од Република Македонија). Странските државјанки биле лишени од слобода и предадени во Отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија за натамошна постапка.