Македонија
10. January 2017 - 13:07

Почина тешко болен затвореник од Идризово

Вчера било пријавено дека С.Р. (56) од с.Речане- гостиварско осуденик во затворот КПУ „Идризово“ околу 10,00 часот бил однесен во Токсикологија, а околу 12,30 починал.
 
Истиот боледувал од канцер, а по наредба на ЈО телото било дадено на обдукција.