Македонија
21. October 2019 - 15:28

Почина старецот од Буково кој се здоби со тешки повреди при пад од дрво

Вчера во СВР Битола, од Клинички центар Битола било пријавено дека Б.П.(62) од с.Буково починал во болницата.

Тој, според пријавата, претходниот ден се здобил со тешки телесни повреди при пад од дрво и бил пренесен во болницата.

Се работи на расчистување на случајот.